DGA Lookup

Find your DGA here.

Unit Name: 100000 Senior Vice President and Provost
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
D Beverlee Stilwell 6-3187
Unit Name: 101000 President Office of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
D Daniel Shepard 6-5566 Daniel Shepard 6-5566
Unit Name: 110400 Knight Campus
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Glen Bennett 6-5039 Kristin Reagan 6-2076
B Bonnie Archer Bonnie Archer
B Jonathon Campbell 6-4689 Jonathon Campbell 6-4689
B Jacklyn Christiansen 6-3513 Jacklyn Christiansen 6-3513
B Naomi Crow 6-2196 Naomi Crow 6-2196
B Knight Campus DGA Moira Kiltie 6-3188
B Moira Kiltie 6-3188 Sarah Ober Hicks
B Sarah Ober Hicks
B Kristin Reagan 6-2076
Unit Name: 120000 Data Science Initiative - Office of the Provost
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Gretchen Drew 6-2157 Gretchen Drew 6-2157
Unit Name: 120001 OTP Provost
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
D Karen Jefferis 6-2875 Karen Jefferis 6-2875
Unit Name: 120100 OTP Provost Ops
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
D Karen Jefferis 6-2875 Karen Jefferis 6-2875
Unit Name: 150001 Academic Extension
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A David Landrum 6-3181 David Landrum 6-3181
Unit Name: 152037 Substance Abuse Prevention Program
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Thomas Favreau 6-3397
Unit Name: 152120 Oregon Writing Project
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116 Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
Unit Name: 210000 Academic Affairs Administration
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Karen Jefferis 6-2875 Karen Jefferis 6-2875
Unit Name: 221000 DSGN Architecture & Allied Arts School of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Marsha Gravesen 6-8757 Marsha Gravesen 6-8757
A Zara Logue
Unit Name: 221100 DSGN Office of Dean
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Marsha Gravesen 6-8757 Marsha Gravesen 6-8757
Unit Name: 221405 DSGN Baker Lighting Lab
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Laura Jacek 6-1420 Laura Jacek 6-1420
Unit Name: 221515 DSGN Architecture & Interior Architecture Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Marsha Gravesen 6-8757 Marsha Gravesen 6-8757
A Sherilyn Schwartz 6-8861 Sherilyn Schwartz 6-8861
Unit Name: 221517 DSGN Energy Studies Building Lab
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Laura Jacek 6-1420 Laura Jacek 6-1420
A Stephanie Luiere
Unit Name: 221520 DSGN Art History Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Marsha Gravesen 6-8757 Marsha Gravesen 6-8757
Unit Name: 221530 DSGN Landscape Architecture Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Marsha Gravesen 6-8757 Marsha Gravesen 6-8757
A Sherilyn Schwartz 6-8861 Sherilyn Schwartz 6-8861
Unit Name: 221535 DSGN Planning Public Policy and Management Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Marsha Gravesen 6-8757 Marsha Gravesen 6-8757
Unit Name: 221540 DSGN Interior Architecture
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Marsha Gravesen 6-8757 Marsha Gravesen 6-8757
A Sherilyn Schwartz 6-8861 Sherilyn Schwartz 6-8861
Unit Name: 221565 DSGN Historic Preservation Program
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Marsha Gravesen 6-8757 Marsha Gravesen 6-8757
A Sherilyn Schwartz 6-8861 Sherilyn Schwartz 6-8861
Unit Name: 221575 DSGN Product Design
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Marsha Gravesen 6-8757 Marsha Gravesen 6-8757
Unit Name: 222010 Classics Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Ellen Coughran 6-8605 Ellen Coughran 6-8605
Unit Name: 222025 Comparative Literature Program
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Cynthia Stockwell 6-0934 Cynthia Stockwell 6-0934
A Ellen Coughran 6-8605 Ellen Coughran 6-8605
A Xia Wood Xia Wood
Unit Name: 222030 Creative Writing Program
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Ellen Coughran 6-8605 Ellen Coughran 6-8605
Unit Name: 222040 East Asian Languages and Literatures Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A W Alayne Switzer 6-3439 W Alayne Switzer 6-3439
A Xia Wood Xia Wood
A Ellen Coughran 6-8605 Ellen Coughran 6-8605
A Stephanie Gray 6-4819 Stephanie Gray 6-4819
A Lisa Ross 6-4005 Lisa Ross 6-4005
Unit Name: 222050 English Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Melissa Bowers 6-1506 Melissa Bowers 6-1506
A David Yorgesen 6-1539 David Yorgesen 6-1539
A Ellen Coughran 6-8605 Ellen Coughran 6-8605
A Chelsey Fitzgerald 6-5062 Chelsey Fitzgerald 6-5062
Unit Name: 222060 Folklore Program
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A David Yorgesen 6-1539 David Yorgesen 6-1539
A Ellen Coughran 6-8605 Ellen Coughran 6-8605
A Chelsey Fitzgerald 6-5062 Chelsey Fitzgerald 6-5062
A Marilyn Reid Melissa Bowers 6-1506
Unit Name: 222070 Germanic Languages and Literature Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Perri Schodorf 6-4084 Perri Schodorf 6-4084
A Ellen Coughran 6-8605 Ellen Coughran 6-8605
A Stephanie Gray 6-4819 Stephanie Gray 6-4819
Unit Name: 222079 Clark Honors College (Non Submitting)
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Renee Dorjahn 6-5965
Unit Name: 222085 Philosophy Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Ellen Coughran 6-8605 Ellen Coughran 6-8605
Unit Name: 222095 Religious Studies Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A W Alayne Switzer 6-3439 W Alayne Switzer 6-3439
A Ellen Coughran 6-8605 Ellen Coughran 6-8605
A Stephanie Gray 6-4819 Stephanie Gray 6-4819
A Xia Wood
Unit Name: 222100 Romance Languages Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Herlinda Leon 6-0951 Herlinda Leon 6-0951
A W Alayne Switzer 6-3439 W Alayne Switzer 6-3439
A Ellen Coughran 6-8605 Ellen Coughran 6-8605
A Stephanie Gray 6-4819 Stephanie Gray 6-4819
Unit Name: 222120 CAS Theater Arts Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Stephanie Gray 6-4819 Stephanie Gray 6-4819
Unit Name: 222150 Yamada Language Center
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Sabena Stark 6-1540 Sabena Stark 6-1540
A Ellen Coughran 6-8605 Ellen Coughran 6-8605
A Sabena Stark 6-1540
Unit Name: 222160 American English Institute
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Cheryl Ernst 6-2911 Cheryl Ernst 6-2911
A Xia Wood Xia Wood
A Ellen Coughran 6-8605 Ellen Coughran 6-8605
A Stephanie Gray 6-4819 Stephanie Gray 6-4819
A W Alayne Switzer 6-3439 W Alayne Switzer 6-3439
Unit Name: 222510 Anthropology Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Leah Frazier 6-5136 Leah Frazier 6-5136
A Ellen Coughran 6-8605
A Xia Wood
Unit Name: 222530 Economics Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Katherine Murray 6-5238 Katherine Murray 6-5238
A Teri Rowe 6-1729 Teri Rowe 6-1729
A Ellen Coughran 6-8605 Lisa Emanuel 6-6428
Unit Name: 222540 Environmental Studies Program
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A W Alayne Switzer 6-3439 W Alayne Switzer 6-3439
A Ellen Coughran 6-8605 Stephanie Gray 6-4819
A Stephanie Gray 6-4819
A Xia Wood
Unit Name: 222550 Ethnic Studies
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A W Alayne Switzer 6-3439 W Alayne Switzer 6-3439
A Donella-Elizabeth Cleveland 6-0901 Donella-Elizabeth Cleveland 6-0901
A Ellen Coughran 6-8605 Stephanie Gray 6-4819
A Stephanie Gray 6-4819
A Xia Wood
Unit Name: 222552 Geography Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A W Alayne Switzer 6-3439 W Alayne Switzer 6-3439
A Ellen Coughran 6-8605 Stephanie Gray 6-4819
A Stephanie Gray 6-4819
A Xia Wood
Unit Name: 222555 History Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A W Alayne Switzer 6-3439 W Alayne Switzer 6-3439
A Ellen Coughran 6-8605 Stephanie Gray 6-4819
A Stephanie Gray 6-4819 Lauren Pinchin 6-4806
A Lauren Pinchin 6-4806
A Xia Wood
Unit Name: 222560 International Studies Program
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Melissa Bowers 6-1506 Melissa Bowers 6-1506
A Chelsey Fitzgerald 6-5062 Chelsey Fitzgerald 6-5062
A David Yorgesen 6-1539 David Yorgesen 6-1539
A Ellen Coughran 6-8605
Unit Name: 222565 Linguistics Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A W Alayne Switzer 6-3439 W Alayne Switzer 6-3439
A Xia Wood Xia Wood
A Ellen Coughran 6-8605 Ellen Coughran 6-8605
A Eden Cronk 6-3919 Eden Cronk 6-3919
A Stephanie Gray 6-4819 Stephanie Gray 6-4819
Unit Name: 222570 Political Science Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Ellen Coughran 6-8605 Stephanie Gray 6-4819
A Stephanie Gray 6-4819 W Alayne Switzer 6-3439
A W Alayne Switzer 6-3439
A Xia Wood Xia Wood
A Mark Adams 6-6408 Mark Adams 6-6408
Unit Name: 222585 Sociology Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Katherine Murray 6-5238 Katherine Murray 6-5238
A Teri Rowe 6-1729 Teri Rowe 6-1729
A Ellen Coughran 6-8605 Lisa Emanuel 6-6428
Unit Name: 222590 Women's and Gender Studies
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A W Alayne Switzer 6-3439 W Alayne Switzer 6-3439
A Ellen Coughran 6-8605 Stephanie Gray 6-4819
A Stephanie Gray 6-4819
A Xia Wood
Unit Name: 222600 Oregon Consortium for International & Area Studies
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Melissa Bowers 6-1506 Melissa Bowers 6-1506
A Chelsey Fitzgerald 6-5062 Chelsey Fitzgerald 6-5062
A David Yorgesen 6-1539 David Yorgesen 6-1539
Unit Name: 222602 African Studies
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Chelsey Fitzgerald 6-5062 Chelsey Fitzgerald 6-5062
A David Yorgesen 6-1539 David Yorgesen 6-1539
Unit Name: 223100 Biology Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Sara Corrente 6-4504 Sara Corrente 6-4504
A Shelley Elliott 6-4526
Unit Name: 223250 Chemistry Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Munkhgerel Ravjaa 6-4602 Munkhgerel Ravjaa 6-4602
A Kristin Reagan 6-2076
Unit Name: 223400 Computer & Information Science Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Matthew Cranor 6-4411 Matthew Cranor 6-4411
Unit Name: 223440 Human Physiology
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A W Alayne Switzer 6-3439 W Alayne Switzer 6-3439
A Stephanie Gray 6-4819 Stephanie Gray 6-4819
A Lisa Owens 6-4624 Lisa Owens 6-4624
A Xia Wood
Unit Name: 223469 CAS Earth Sciences Department of (formerly Geological Science)
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A David Stemple 6-4574 David Stemple 6-4574
Unit Name: 223470 CAS Earth Sciences Department of (formerly Geological Science)
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A W Alayne Switzer 6-3439 David Stemple 6-4574
A Xia Wood W Alayne Switzer 6-3439
A Stephanie Gray 6-4819 Stephanie Gray 6-4819
A David Stemple 6-4574 Patricia Valenzuela 6-4784
A Patricia Valenzuela 6-4784
Unit Name: 223500 Mathematics Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Jennifer Jacobs
A Patricia Carey 6-8148
Unit Name: 223510 Physics Department of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Janis Lenox 6-4750 Janis Lenox 6-4750
A Anne McGinley 6-4898 Anne McGinley 6-4898
Unit Name: 223520 CAS Psychology - Psychology Dept. of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Stephanie Gray 6-4819 Stephanie Gray 6-4819
A W Alayne Switzer 6-3439 W Alayne Switzer 6-3439
A Roger Woods 6-4934 Roger Woods 6-4934
A Sheila Keen 6-4852 Sheila Keen 6-4852
A Xia Wood
Unit Name: 223527 CAS Psychology - Translational Science Center for
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Brent Davis Brent Davis
A Stephanie Gray 6-4819 Stephanie Gray 6-4819
Unit Name: 223529 CAS Psychology - Brain Injury Rsrch & Training Ctr
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Stephanie Gray 6-4819 W Alayne Switzer 6-3439
A W Alayne Switzer 6-3439 Stephanie Gray 6-4819
A Xia Wood
Unit Name: 223800 College of Arts and Science Dean's Office
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Stephanie Gray 6-4819 Stephanie Gray 6-4819
A Xia Wood
Unit Name: 223887 Cinema Studies
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Ellen Coughran 6-8605 Ellen Coughran 6-8605
Unit Name: 224101 Clark Honors College
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Renee Dorjahn 6-5965 Renee Dorjahn 6-5965
A Susan Orr 6-9204
Unit Name: 225000 Lundquist College of Business
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Leeann Ford 6-4744 Leeann Ford 6-4744
A Jennifer Babcock 6-4043 Jennifer Babcock 6-4043
A Patti McVay 6-8886 Patti McVay 6-8886
Unit Name: 225510 Lundquist College of Business - Decision Science
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Leeann Ford 6-4744 Leeann Ford 6-4744
Unit Name: 225530 Lundquist College of Business - Management
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Leeann Ford 6-4744 Leeann Ford 6-4744
Unit Name: 225550 Lundquist College of Business - Marketing
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Leeann Ford 6-4744 Leeann Ford 6-4744
Unit Name: 225590 Lundquist College of Business - Accounting
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Leeann Ford 6-4744 Leeann Ford 6-4744
Unit Name: 225710 Lundquist College of Business - Entrepreneurship
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Leeann Ford 6-4744 Leeann Ford 6-4744
Unit Name: 226110 College of Education Office of the Dean
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Brady Nittmann 6-1218 W Alayne Switzer 6-3439
A W Alayne Switzer 6-3439
Unit Name: 226200 IntoCareers
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Brady Nittmann 6-1218 Brady Nittmann 6-1218
Unit Name: 226250 Oregon Career Information System
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Michael Ruell 6-2357 Annette Tognazzini 6-1393
A Annette Tognazzini 6-1393 Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
A Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
Unit Name: 226302 Advanced Technology in Education Center for (External Funding)
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Connie Manley 6-6907 Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
A Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
Unit Name: 226316 Advanced Technology in Education Center for
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116 Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
Unit Name: 226318 Educational Policy Research Center for
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116 Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
Unit Name: 226320 Development of Educational Achievement Institute for the
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Erin Schwartzer 6-1607
Unit Name: 226321 IDEA Administration
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Kathryn Bruns 6-8223
A Christina Shuster 6-9156
Unit Name: 226345 High School Equivalency Program
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116 Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
Unit Name: 226360 Equity Promotion Center for
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116 Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
A Betsy Ruth 6-9709 Betsy Ruth 6-9709
A Sandra Epple 6-8898 Sandra Epple 6-8898
A Rita Svanks 6-4125 Rita Svanks 6-4125
Unit Name: 226390 Prevention of Abuse and Neglect Center for
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116 Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
A Sandra Epple 6-8898 Sandra Epple 6-8898
Unit Name: 226480 Early Intervention Program
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Annette Tognazzini 6-1393
Unit Name: 226494 Early Intervention Program
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Annette Tognazzini 6-1393 Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
A Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
Unit Name: 226501 CORE External Funding
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Julianne Deskin 6-1408 Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
A Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116 Sandra Epple 6-8898
Unit Name: 226503 CORE Training Grants
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116 Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
A Jillian Fogelstrom 6-3636
Unit Name: 226504 Violence and Destructive Behavior Institute on
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116 Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
Unit Name: 226506 CORE Center at Oregon for Rsch in Educ
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Julianne Deskin 6-1408 Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
A Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116 Sandra Epple 6-8898
A Sandra Epple 6-8898 Jillian Fogelstrom 6-3636
Unit Name: 226508 ED Hedco Institute
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Jennifer McGovney 6-2453 Jennifer McGovney 6-2453
Unit Name: 226510 Human Development Center on
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116 Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
Unit Name: 226515 Oregon Educ Sci Lab
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116 Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
Unit Name: 226540 Early Childhood (EC) Cares Program
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Julie Quelch 6-2578 Julie Quelch 6-2578
A Jeannyne Williams 6-6074 Jeannyne Williams 6-6074
Unit Name: 226580 Ed CHD External Funding
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Annette Tognazzini 6-1393
Unit Name: 226620 Ed DESTNY Disability
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Annette Tognazzini 6-1393 Annette Tognazzini 6-1393
Unit Name: 226900 Educational Methodology Policy and Leadership
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Jennifer McGovney 6-2453 Jennifer McGovney 6-2453
Unit Name: 226974 Educational and Community Supports
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Kimbra Ledbetter 6-7902 Kimbra Ledbetter 6-7902
A Sarah Beecroft-Haffner 6-0920 Sarah Beecroft-Haffner 6-0920
A Martha Hurst 6-6496 Martha Hurst 6-6496
Unit Name: 226975 Secondary Special Education and Transition Research Programs
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Annette Tognazzini 6-1393
Unit Name: 226976 Behavioral Research and Training
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Sakura Megert 6-1806 Sakura Megert 6-1806
A Julianne Deskin 6-1408 Julianne Deskin 6-1408
A Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116 Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
Unit Name: 226977 Teaching and Learning Center on
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Kathryn Bruns 6-8223
A Christina Shuster 6-9156
Unit Name: 226988 Ed T&L-General Training Programs
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116 Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
Unit Name: 226994 Electronic Studying Center for
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116 Teodoro Reyes-Ramirez 6-4116
Unit Name: 227000 Journalism and Communication School of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Marsha Gravesen 6-8757 Marsha Gravesen 6-8757
A Joshua Buetow 6-3806 Joshua Buetow 6-3806
A JoLynn Burdett 6-5018 JoLynn Burdett 6-5018
A Maya Lazaro 6-2876 Maya Lazaro 6-2876
A Jamie Rivas 6-5267 Jamie Rivas 6-5267
A Brittany Shoots-Reinhard Brittany Shoots-Reinhard
A Joseph Szelesta 6-3550 Joseph Szelesta 6-3550
A Adam Unger 6-3191 Adam Unger 6-3191
A Ian Winbrock 6-3579 Ian Winbrock 6-3579
Unit Name: 228000 Law School of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Christopher Hogansen 6-9055 Christopher Hogansen 6-9055
A Heather Brinton 6-3741 Heather Brinton 6-3741
A Della Green 6-0043 Erica Daley 6-3643
A Della Green 6-0043
Unit Name: 229000 Music School of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Melynn Bates 6-5144 Melynn Bates 6-5144
Unit Name: 229300 Oregon Bach Festival
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Sandy Cummings 6-1317 Sandy Cummings 6-1317
A Sarah Delp 6-1319 Sarah Delp 6-1319
A Gretchen Farrar 6-1324 Lisa Bostwick 6-1324
A Lisa Bostwick 6-1324
Unit Name: 250000 Libraries
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Justin Demsky 6-1893 Justin Demsky 6-1893
A Erin Stoddart 6-1874 Erin Stoddart 6-1874
A Susan Breakenridge 6-2682 Susan Breakenridge 6-2682
Unit Name: 251115 Network Startup Resource Ctr
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Susan Merrell 6-6396 Susan Merrell 6-6396
Unit Name: 260000 Academic Services
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Kimberly Lilley 6-3226
Unit Name: 262100 Admissions
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Sandra Gussenhoven 6-1293 Sandra Gussenhoven 6-1293
A Veronica Ramos Aguilar 6-1289
A Jose Huerta 6-1067
Unit Name: 262300 Financial Aid and Scholarships
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
Kyna Burgett 6-1173
Unit Name: 263000 Information Services
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Cindy Hetrick 6-1701 Cindy Hetrick 6-1701
A Daniel Shepard 6-5566 Daniel Shepard 6-5566
Unit Name: 264000 International Affairs
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Janis Brew 6-1388
A Holly Lakey 6-6436
Unit Name: 264010 International Affairs Office
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Stephanie Knight 6-5699 Stephanie Knight 6-5699
A Megan Montgomery
Unit Name: 264050 Asian & Pacific Stds Rsch Ctr for
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Holly Lakey 6-6436 Holly Lakey 6-6436
A Lori O'Hollaren 6-1521 Maryne Dana 6-1790
A Maryne Dana 6-1790 Elizabeth Dougherty Abbasi 6-3466
A Elizabeth Dougherty Abbasi 6-3466 Cindy Nelson 6-5063
A Cindy Nelson 6-5063 Lori O'Hollaren 6-1521
Unit Name: 264299 Applied Second Language Studies Center for
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Mandy Gettler 6-1773 Mandy Gettler 6-1773
A Lori O'Hollaren 6-1521 Lori O'Hollaren 6-1521
Unit Name: 264640 Global Studies Institute
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Lori O'Hollaren 6-1521 Lori O'Hollaren 6-1521
A Alyssa Cervenka 6-1427 Alyssa Cervenka 6-1427
A Maryne Dana 6-1790 Maryne Dana 6-1790
A Elizabeth Dougherty Abbasi 6-3466 Elizabeth Dougherty Abbasi 6-3466
A Sarah Honeywell 6-1255 Sarah Honeywell 6-1255
A William Johnson 6-4713 William Johnson 6-4713
A Jennifer Kuan-Petitti Jennifer Kuan-Petitti
A Holly Lakey 6-6436 Cindy Nelson 6-5063
A Cindy Nelson 6-5063 Jack Turner
A Jack Turner
Unit Name: 265000 Graduate School
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Srithip Sresthaphunlarp 6-4337 Srithip Sresthaphunlarp 6-4337
A Nancy Willcox-Trent 6-2808 Nancy Willcox-Trent 6-2808
Unit Name: 266100 Clark Honors College
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Renee Dorjahn 6-5965
Unit Name: 266200 Labor Education & Research Center
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Christy McElroy 6-2780 Christy McElroy 6-2780
Unit Name: 266300 Museum of Anthropology
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A John Ivie Jr 6-5331 John Ivie Jr 6-5331
Unit Name: 266400 Jordan Schnitzer Museum of Art
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
Emily Kessler
Unit Name: 266600 Museum of Natural and Cultural History
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A John Ivie Jr 6-5331 John Ivie Jr 6-5331
Unit Name: 266800 UESS Tutoring and Academic Engagement Center
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Reed Davis Reed Davis
A Kimberly Lilley 6-3226 Kimberly Lilley 6-3226
Unit Name: 266850 UESS TAEC Tutoring
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Reed Davis Reed Davis
Unit Name: 267000 Undergraduate Education and Student Success (UESS)
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Reed Davis Reed Davis
Unit Name: 267050 Undergraduate Education and Student Success (UESS)
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Kimberly Johnson 6-8143 Kimberly Johnson 6-8143
A Reed Davis Reed Davis
A Liesl Johnson 6-1276 Liesl Johnson 6-1276
Unit Name: 267051 UESS Admin Operations
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Reed Davis Reed Davis
A Liesl Johnson 6-1276 Liesl Johnson 6-1276
Unit Name: 267100 Erb Memorial Union
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Sorin Dragoiu 6-8134 Sorin Dragoiu 6-8134
A Suzanne Lamoureux 6-1801 Suzanne Lamoureux 6-1801
A Taylor McHolm 6-8321 Taylor McHolm 6-8321
A Wendy Polhemus 6-6063
Unit Name: 267300 Associated Students of the University of Oregon
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Sorin Dragoiu 6-8134 Sorin Dragoiu 6-8134
Unit Name: 267500 University Counseling Center
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Turi Holte 6-2721 Turi Holte 6-2721
Unit Name: 267600 Career Center
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Sorin Dragoiu 6-8134 Sorin Dragoiu 6-8134
A Nguyet Tran 6-6024 Nguyet Tran 6-6024
Unit Name: 267810 UESS Academic Advising Operations
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Reed Davis Reed Davis
Unit Name: 267817 UESS OAA Student Support Services
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Reed Davis Reed Davis
A Liesl Johnson 6-1276 Liesl Johnson 6-1276
Unit Name: 267900 Office of Dean of Students
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
A Sorin Dragoiu 6-8134 Sorin Dragoiu 6-8134
A Sharon Winn 6-1147
Unit Name: 410150 Safety & Risk Services
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Sandra Goodell 6-7228 Sandra Goodell 6-7228
Unit Name: 410201 VPFA Finance & Admn Shared Services
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
D Drew Anderson Drew Anderson
D Sandra Goodell 6-7228 Sandra Goodell 6-7228
D Jonathan Marchetta 6-2285 Jonathan Marchetta 6-2285
Unit Name: 410500 Campus Planning & Facilities Management (CPFM)
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Jonathan Marchetta 6-2285 Jonathan Marchetta 6-2285
B Marie Swarringim 6-5055 Marie Swarringim 6-5055
B Marie Swarringim 6-5055
Unit Name: 422110 Vice President Student Life Admin Operations
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Sorin Dragoiu 6-8134 Sorin Dragoiu 6-8134
B Kathie Stanley 6-1100 Kathie Stanley 6-1100
Unit Name: 431110 VPFA
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
D Sandra Goodell 6-7228 Sandra Goodell 6-7228
D Holly Syljuberget 6-4340 Holly Syljuberget 6-4340
D Stuart Mellor 6-7215
Unit Name: 450401 Environmental Health & Sfty
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Sandra Goodell 6-7228 Sandra Goodell 6-7228
Unit Name: 460000 Police Department
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Jonathan Marchetta 6-2285 Jonathan Marchetta 6-2285
B Daniel Shepard 6-5566 Daniel Shepard 6-5566
B Sandra Goodell 6-7228 Sandra Goodell 6-7228
Unit Name: 470000 University Housing
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Andre Moran 6-4299 Andre Moran 6-4299
Unit Name: 480000 Athletics
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Mary Ellen Mansfield 6-1607 Mary Ellen Mansfield 6-1607
B William Blood William Blood
Unit Name: 490000 University Health Center
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Volga Koval 6-4445 Volga Koval 6-4445
Unit Name: 520200 University Communications
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Christopher Mortensen 6-2422 Christopher Mortensen 6-2422
B Loni Spear 6-8702 Loni Spear 6-8702
B Gregory Raschio 6-0800 Andrew Bemiller
B Leslie Wolgamott 6-0623 Leslie Wolgamott 6-0623
Unit Name: 530000 Jordan Schnitzer Museum of Art
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Karri Pargeter 6-0967 Karri Pargeter 6-0967
B Esther Harclerode 6-7476 Esther Harclerode 6-7476
B Lisa Montgomery 6-2424 Lisa Montgomery 6-2424
B Kurt Neugebauer 6-0969 Kurt Neugebauer 6-0969
B Lauren Nichols 6-0974 Lauren Nichols 6-0974
B Christopher White 6-6415
Unit Name: 611116 Research Core Business Services
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Stephanie Deutschman 6-3683 Stephanie Deutschman 6-3683
Unit Name: 630050 Applied Second Language Studies Center for
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Mandy Gettler 6-1773 Mandy Gettler 6-1773
Unit Name: 630099 Asian & Pacific Studies Center for
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Holly Lakey 6-6436 Holly Lakey 6-6436
B Lori O'Hollaren 6-1521 Lori O'Hollaren 6-1521
B Cindy Nelson 6-5063 Cindy Nelson 6-5063
Unit Name: 630300 Study of Women in Society Center for the
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Mary McConnell 6-2262
B Angela Hopkins 6-2262 Angela Hopkins 6-2262
Unit Name: 630600 Molecular Biology Institute of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Julia Reed 6-7964 Julia Reed 6-7964
B Terilynn Mellor 6-8510 Terilynn Mellor 6-8510
B Julia Reed 6-7964
Unit Name: 630671 Genomics and Cell Characterization Core Facility (GC3F)
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Stephanie Deutschman 6-3683 Stephanie Deutschman 6-3683
Unit Name: 630700 Institute for Resilient Organizations Communities and Environments
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Daniel Shepard 6-5566 Daniel Shepard 6-5566
Unit Name: 630800 Theoretical Science Institute of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B
Unit Name: 630900 Materials Science Institute
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Laurie Schneider 6-5405 Laurie Schneider 6-5405
Unit Name: 630901 Materials Science Institute (Chemistry)
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Anae Rosenberg 6-4762 Anae Rosenberg 6-4762
B Laurie Schneider 6-5405 Laurie Schneider 6-5405
Unit Name: 630920 Materials Science Institute (Physics)
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Anae Rosenberg 6-4762 Anae Rosenberg 6-4762
B Laurie Schneider 6-5405 Laurie Schneider 6-5405
Unit Name: 630950 Oregon Institute of Marine Biology
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B J Holt 6-7282 J Holt 6-7282
B Tammy Trost 6-7281 Tammy Trost 6-7281
Unit Name: 631000 Oregon Humanities Center
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Jena Turner 6-1001 Jena Turner 6-1001
Unit Name: 631200 Neuroscience Institute of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Jamie Rivas 6-5267 Jamie Rivas 6-5267
B Adam Unger 6-3191 Adam Unger 6-3191
B JoLynn Burdett 6-5018 JoLynn Burdett 6-5018
B Zoltan Varga 6-6099 Zoltan Varga 6-6099
Unit Name: 631400 Oregon Center for Optical Molecular and Quantum Science
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Brandy Todd 6-4313 Janis Lenox 6-4750
B Brandy Todd 6-4313
Unit Name: 631500 DSGN Policy Research and Engagement Institute for
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Julie Foster 6-2878 Julie Foster 6-2878
Unit Name: 631510 DSGN Policy Research and Engagement Institute for
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Julie Foster 6-2878 Julie Foster 6-2878
Unit Name: 631512 Sustainable Cities Initiative
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Marsha Gravesen 6-8757 Marsha Gravesen 6-8757
Unit Name: 631800 Applied Materials Characterization in Oregon Center for
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Melodi Jayne 6-6447
Unit Name: 631810 CAMCOR
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Stephanie Deutschman 6-3683 Stephanie Deutschman 6-3683
B Melodi Jayne 6-6447
Unit Name: 631900 Ecology & Evolution Institute of
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Sara Nash 6-4532 Sara Nash 6-4532
B Terilynn Mellor 6-8510
B Julia Reed 6-7964
Unit Name: 632010 COACh
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Priscilla Lewis 6-0116 Priscilla Lewis 6-0116
Unit Name: 632110 NW Indian Language Institute Operations
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Chelsey Fitzgerald 6-5062 Melissa Bowers 6-1506
B David Yorgesen 6-1539 Chelsey Fitzgerald 6-5062
B David Yorgesen 6-1539
B Julie Anderson 6-1504 Julie Anderson 6-1504
Unit Name: 632200 High Energy Physics Center for
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Anne McGinley 6-4898 Janis Lenox 6-4750
B Anne McGinley 6-4898
Unit Name: 632501 Prevention Sci Inst Operations
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Jennifer Blair Jennifer Blair
B Christianna Hannegan Christianna Hannegan
B Rebecca Roby 6-4845 Rebecca Roby 6-4845
Unit Name: 632600 Rsch Ctr on Teaching & Learning
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Thomas Burke 6-9156 Leslie Stephenson 6-0351
B Leslie Stephenson 6-0351 Sonja Compton 6-8818
B Sonja Compton 6-8818 Audrey Desjarlais
B Audrey Desjarlais
B Christina Shuster 6-9156
Unit Name: 632700 Center for Cyber Security and Privacy
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Matthew Cranor 6-4411 Matthew Cranor 6-4411
Unit Name: 632800 Fundamental Science Institute for
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Anne McGinley 6-4898
Unit Name: 632810 Fundamental Science Institute for
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Anae Rosenberg 6-4762 Janis Lenox 6-4750
B Laurie Schneider 6-5405 Anne McGinley 6-4898
B Anae Rosenberg 6-4762
B Laurie Schneider 6-5405
Unit Name: 640100 Sponsored Projects (Test) Services
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
D DGA01 Test01 DGA01 Test01
Unit Name: 640711 Rsch Venture & Economic Devlpmt Ops
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
D Dorothy Bollman 6-0675 Dorothy Bollman 6-0675
D Patricia Carey 6-8148
Unit Name: 641240 Oregon Advanced Computing Institute for Science & Society
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Jamie Rivas 6-5267 Jamie Rivas 6-5267
B Adam Unger 6-3191 Adam Unger 6-3191
B JoLynn Burdett 6-5018 JoLynn Burdett 6-5018
Unit Name: 641250 Neuroinformatics Center
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Jamie Rivas 6-5267 Jamie Rivas 6-5267
B Adam Unger 6-3191 Adam Unger 6-3191
B JoLynn Burdett 6-5018 JoLynn Burdett 6-5018
Unit Name: 641300 Lewis Center
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Diana Alderette 6-0337
Unit Name: 641600 Latino/a & Latin-Amer Studies
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
B Elias Meyer 6-5714 Elias Meyer 6-5714
B Christine Waite 6-3723
Unit Name: 660010 Rsch Core Facilities Special Projects
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
D Dorothy Bollman 6-0675 Dorothy Bollman 6-0675
D Patricia Carey 6-8148
Unit Name: 660951 Rsch COVID MAP project
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
D Dorothy Bollman 6-0675 Dorothy Bollman 6-0675
D Patricia Carey 6-8148
Unit Name: 690000 Vice President for Research and Innovation
Team Pre-Award DGA Pre-Award DGA Phone Post-Award DGA Post-Award DGA Phone
D Dorothy Bollman 6-0675 Dorothy Bollman 6-0675
D Patricia Carey 6-8148 Francesca Blythe 6-4841